نرده فرفورژه برای راه‌پله

نرده فرفورژه

نرده فرفورژه برای راه‌پله

نرده فرفورژه

فهرست مطالب

تاریخ آخرین تغییرات: 16 بهمن 1401

امروز همراه متالیران باشید تا مرور کامل و جامع داشته باشیم درباره نرده فرفورژه برای راه‌پله و با انواع نرده اشنا بشیم تا انتخاب درستی برای ملک‌مان داشته باشیم چرا که نرده‌های راه‌پله اولین و جز مهم‌ترین شماتیک‌های یک ویلا یا خانه و… می‌باشد.

نرده های راه پله

نرده فرفورژه وسیله‌ای است که هدف اصلی آن ایجاد تکیه‌گاهی برای عبور از پله‌ها و به وجود آوردن امنیت است. امروزه نرده تنها یک وسیله حفاظتی تلقی نمی‌شود؛ بلکه حفاظ‌های راه‌پله نوعی دکوراسیون هم به شمار می‌آیند. بنابراین برای انتخاب و نصب حفاظ راه‌پله باید به برخی از نکات توجه خاصی داشت. در این مقاله می‌خواهیم ضرورت وجود نرده راه‌پله و انواع حفاظ‌ها همچنین ویژگی‌های مختلف آن‌ها را بررسی کنیم. در انتهای این مطلب قادر خواهیم بود تا نرده‌ای متناسب با محیط مورد نظرمان با قیمت نرده حفاظ راه‌پله مناسب را انتخاب کنیم.

اهمیت استفاده از نرده فرفورژه

نرده فرفورژه برای راه‌پله خیلی مهمه هم از نظر زیبایی و هم امنیت..! راه‌پله‌ها راهی برای ارتباط بین طبقات مختلف ساختمان هستند و در طول روز مکرراً از آن‌ها استفاده می‌شود. بنابراین لازم است مانند سایر اجزای ساختمان‌ها، امنیت راه‌‌پله‌ها هم تامین شود تا میزان خطرات را برای افرادی که مداوماً از راه‌پله استفاده می‌کنند کاهش دهد. این موضوع برای فضا‌هایی که کودکان در آن رفت‌ و آمد می‌کنند مسئله‌ حیاتی‌‌تری است. وسیله‌‌ای که برای حفاظت هنگام عبور از راه‌‌پله‌ها طراحی و تولید می‌شود.

نرده راه‌پله است که انواع بسیار گوناگونی دارد. غالباً راه‌پله‌ای که بیشتر از چهار پله داشته باشد باید دارای حفاظ باشد. بعضی از راه‌پله‌ها از یک طرف به دیوار محدودند، و بعضی از هر دو طرف خالی هستند. در این مواقع نصب نرده راه‌پله مخصوصاً نرده فرفورژه ضروری است.

انواع حفاظ راه‌پله

حفاظ راه‌پله هم مانند تمام تجهیزات دیگر دارای انواع مختلفی هستند و این انواع طیف سلیقه‌‌ای افراد مختلف را پوشش می‌دهند. از طرفی تنها سلیقه نیست که تعیین کننده‌ی نوع نرده است. هماهنگی با دکوراسیون هم روی انتخاب نوع نرده راه‌پله موثر است. انواع حفاظ‌ها در طرح‌های متنوعی طراحی می‌شوند و در بازار به فروش می‌رسند که در زیر به چند نمونه مشهورتر آن‌ها می‌پردازیم.

نرده راه‌پله از جمله سازه‌های بسیار متنوع ساختمانی است که دارای انواع و اقسام مدل‌ها می‌باشد. تولید کننده‌ها با توجه به سبک‌های مختلف دکوراسیون‌‎ها، انواع متریال‌های مناسب و معیارهای دیگری از این دست، در حال تولید انواع حفاظ راه‌پله هستند.

اولین نکته خرید نرده راه‌پله که از مهم‌ترین گام‌ها در این مسیر است، آشنایی با انواع مدل‌های موجود در بازار می‌باشد. اگر با انواع حفاظ آشنا باشید، بالطبع انتخاب بهتری خواهید داشت. انتخابی که با توجه به معیارها خود و ویژگی‌های سازه مورد نظر برگزيده‌اید.در بخش‌های بعدی شما را با متداول‌ترین و معروف‌ترین انواع نرده فرفورژه برای راه‌پله آشنا کرده و خصوصیات بارز هر کدام را گفته‌ایم تا با یک انتخاب آگاهانه خرید رضایتمندانه‌ای داشته باشید.

نرده راه‌پله ساده

حفاظ راه پله ساده متداول‌‌ترین نوعی هستند که برای راه‌پله‌ها استفاده می‌شوند و عموماً فلزی هستند. حفاظ راه‌پله‌ ساده شامل خطوط افقی و عمودی است که به دلیل قیمت اقتصادی این نرده‌های حفاظ راه‌پله، هماهنگی با محیط‌های مختلف و برآوردن هدف اصلی که ایجاد امنیت است؛ بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاهی این حفاظ‌ها دارای اشکال و پیچیدگی‌‌های بیشتر هستند و برای افراد ساده‌ پسند مناسبند. این حفاظ‌ها می‌توانند با درب آکاردئونی نیز به خوبی هماهنگ شده و زیبایی نمای داخلی آپارتمان را به شدت افزایش دهد. سوالی که خیلی پیش میاد این هست که اقتصادی‌ترین نوع راه‌پله چیه که خوب ما سعی کردیم در این مقاله بصورت جامع و کامل توضیح داده باشیم.

نرده فرفورژه

نرده فرفورژه از شکل دادن به فلزِ شکل‌پذیرِ آهن ساخته می‌شوند. این نرده‌ها شکل‌های بسیار متنوع و جذابی دارند که نمای شیک و زیبایی را به دکوراسیون ساختمان می‌دهند. گاهی خطوط داخل حفاظ راه پله فرفورژه پیچ‌وتاب‌هایی دارد که به یک تابلوی نقاشی شباهت پیدا می‌کند. این حفاظ ها به دلیل شلوغی طرح‌های داخلی نسبت به سایر حفاظ‌ها با محیط‌های سنتی هم‌خوانی بیشتری دارند. قیمت حفاظ راه پله فرفورژه نسبت به سایر حفاظ‌ها بیشتر است. چرا که مواد اولیه بیشتر و مرغوب‌تری برای ساخت این نرده‌ها مصرف می‌شود و از نظر قیمت هم کمی با نوع ساده از قیمت بالاتری برخوردار است .

نرده فرفورژه

حفاظ نرده راه پله مدرن

حفاظ راه‌پله مدرن با توجه به اسمش برای فضاهای جدیدتر طراحی شده‌اند و اکثرا دارای اشکال هندسی گوناگون هستند که ساده و مینیمال هستند. لزوماً از یک الگوی خاص پیروی نمی‌کنند. نرده راه‌پله مدرن برای فضاهایی که در آن از عناصر مدرن و جدید استفاده شده است بسیار مناسب است. به دلیل سادگی ظاهری برای مکان‌های کوچک گزینه‌ی خوبی تلقی می‌شود.

نرده فرفورژه یا آهنی

نرده فرفورژه یا آهنی از زمان‌های دور برای حفاظت راه‌پله‌ها استفاده می‌شدند و استحکام بالایی دارند. از طرف دیگر این نرده‌ها نیاز به مراقبت دارند و باید هر چند وقت یک بار رنگ‌‌آمیزی شوند تا دچار فرسایش و زنگ‌‌زدگی نشوند. حفاظ‌های آهنی به دلیل خاصیت شکل‌‌پذیری این فلز، می‌توانند نقش‌ و نگارهای مختلفی را بسازند.

اگر نرده فرفورژه را انتخاب کنید ویژگی‌های درجه یکی، شامل حال‌تان خواهد شد. این ویژگی‌ها به قدری مفید و مطلوب هستند که رواج استفاده از نرده‌های فرفورژه برای انواع و اقسام پله‌ها نسبت به حفاظ‌های دیگر به مراتب بیشتر است. مانند درب فرفورژه که تقریباً از همین ویژگی‌های به خصوص برخوردار است. نرده‌های آهنی نمونه ای از نرده های مقاوم و مستحکم بر شمرده می شوند. از نکات مهمی که در هنگام استفاده از این حفاظ ها باید مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از زنگ زدگی آن‌ها می‌باشد. این نرده‌ها در مقایسه با انواع دیگر نرده از امنیت بالاتری برخوردار بوده و استفاده از آن‌ها مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

نرده‌های فلزی را می‌توان با هر دکوراسیون و سبکی سازگار کرد، زیرا دست متقاضیان برای سفارش طراحی آن باز بوده و می‌توانند از هر سبک و سیاقی استفاده کنند. یعنی فرقی ندارد سبک دکوراسیون شما سنتی است یا مدرن، کلاسیک است یا ساده و… می‌توانید با خیالی راحت سراغ نرده فرفورژه آمده و سفارشی مطابق با سبک دکوراسیون ساختمان انتخاب کنید.

نرده راه‌پله چوبی

نرده راه‌پله چوبی، کاربرد‌های فراوانی دارد. این متریال از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار است و حضور آن در فضا‌های مختلف زیبایی و جذابیت ایجاد می‌نماید. اگر طرفدار سبک روستیک هستید مسلماً چوب را به عنوان یک عنصر اصلی در طراحی خانه خود استفاده کرده‌اید و از ظرافت و حس و حالی که به فضا می‌بخشد آگاه هستید. چوب کاربرد‌های بی‌شماری دارد و از یک قطعه دکوراتیو در منزل گرفته تا پانل‌های بزرگ دیواری همواره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از قسمت‌هایی از خانه‌ها که کاربرد چوب به وفور در آن مشاهده می‌شود، نرده‌های راه‌پله است. نرده‌های چوبی نه تنها برای پله‌هایی که از چوب ساخته شده‌اند بلکه برای پله‌های سنگی و… هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حتماً تا به حال نرده‌های چوبیِ راه‌پله را در جا‌های مختلفی با اشکال و طرح‌های متنوعی دیده‌اید و از زیبایی آن‌ها لذت بردید. تا جایی که حتی در بعضی جاها که فاقد نمای زیبا و مناسب هستند. استفاده از نرده چوبی مناسب و زیبا می‌تواند زیبایی چشمگیری به آن‌ها ببخشد.

نرده چوبی راه‌پله طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. زیرا چوب به دلیل داشتن طرح و بافت بی‌نظیر و منحصر‌به‌فرد خود زیبایی فوق‌العاده‌ای به فضا می‌دهد. با استفاده از چوب المانی از طبیعت را وارد منزل خود می‌کنید و همواره با دیدن آن آرامش خواهید گرفت. علاوه بر آن چوب به عنوان عنصری طبیعی فضا را گرم‌تر کرده و صمیمیت را افزایش می‌دهد. باید بدانید تنها عیب چوب این است که با گذشت زمان جلای خود را از دست می‌دهد و بایستی آن را با جلا دادن و یا رنگ کردن اصلاح نمود.

از این رو مراقبت و نگهداری از چوب امری بسیار ضروری است و می‌تواند به طول عمر نرده‌ها کمک کند. نرده‌های چوبی برای محیط‌های داخلی و کلاسیک مناسب‌تر هستند. تنوع رنگی بالایی دارند و می‌توانند با اجزای خانه هماهنگی بیشتری داشته باشند و حس صمیمت بیشتری القا می‌کنند. در نگهداری از حفاظ چوبی راه‌پله باید دقت بیشتری خرج کرد. این نرده‌ها در محیط‌های مرطوب سریع‌تر فرسوده می‌شوند.

در معرفی نرده چوبی راه‌پله لازم است بگوییم عمدتاً از چوب‌های راش و روس در این حوزه استفاده می‌کنند. چوب راش و چوب روس از مقاوم ترین و بهترین چوب‌هایی هستند که هر یک دارای زیبایی مخصوصی هستند. جالب است بدانید علاوه بر این که استفاده از نرده چوبی تنها محدود به پله‌های چوبی نمی‌شود و می‌توانید در پله‌های سنگی هم این مدل را نصب کنید، امکان ترکیب با نرده‌های دیگری نظیر نرده فلزی و یا شیشه‌ای هم وجود دارد که به نوبه خود از نمای منحصر‌به‌فردی برخوردار می‌شوند.

در واقع با خلاقیت و استفاده از المان‌های مدرن می‌توانید از نرده‌های چوبی راه‌پله، سازه‌ای تک و بسیار جذاب طراحی و سفارش دهید. ساختار نرده‌های ترکیبی اصولاً بر اساس طرح‌های مینیمال شکل می‌گیرد و به خوبی با منازل امروزی سازگار است. نرده چوبی باغچه و حفاظ چوبی تراس می‌تواند حال و هوای خوبی به فضا ببخشد. همچنین استفاده از چند گلدان گل در کنار نرده چوبی، باعث گرما بخشی به فضای مورد نظر می‌شود.

حفاظ راه‌پله شیشه‌ای

حفاظ راه پله شیشه ای به صورت صفحه‌های شیشه‌ای در کنار پله‌ها نصب می‌شوند و حالت ساده‌تری دارند. حفاظ شیشه‌ای برای فضاهای مدرن و کوچک‌تر گزینه مناسبی است. این نرده‌ها می‌توانند برای محیط‌های هنری گزینه‌ی مناسبی باشند. گرچه این محصولات از استحکام خوبی برخودار هستند اما باید دقت کرد که مورد ضربه قرار نگیرند.

برای ایمن سازی راه پله ی هر ساختمانی داشته باشید، نرده شیشه ای می باشد. حفاظ شیشه ای به واسطه ی شفافیتی که دارد علاوه بر داشتن جلوه ای خاص، ویژگی های مفید پر تعددی هم دارد.

یکی از جذاب ترین ویژگی های نرده شیشه ای راه پله، عبور نور از آن است که منجر به روشن شدن فضا می شود. اگر به شما بگویند می توان از شیشه برای حفاظت از راه پله استفاده کرد ممکن است کمی تعجب کنید. اما در صورتی که به سایت های طراحی دکوراسیون مدرن مراجعه نمایید قطعاً شما نیز شیشه را به عنوان متریالی ایده آل برای راه پله می پذیرید.

هر چند شیشه ماده ای شکننده است و در اثر ضربه به سرعت می شکند اما این ماده انواع مختلفی دارد که برای راه پله از نوع نشکن آن ها استفاده می شود. شیشه نشکن مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی و ضربه دارد، از این رو به راحتی نمی شکند و امنیت را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

در واقع برای تامین امنیت راه پله از شیشه هایی مثل شیشه سکوریتی و لمینت استفاده می شود که در مقابل هر فشار و ضربه ای غیر قابل تغییر بوده و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

توجه داشته باشید مراحل نصب حفاظ های شیشه را حتماً باید به نصاب های کار بلد بسپارید. چرا که مراحل این کار بسیار حساس بوده و مستلزم رعایت نکات مختلفی می باشد تا شیشه ها به درستی و با اعمال ایمن سازی های لازم نصب شوند.

بد نیست بدانید شیشه هایی که برای نرده مورد استفاده قرار می گيرند با توجه به سیستم مهار کننده در نوع لمینت دو لایه و سکوریت تک لایه هستند.

این شیشه ها یا بدون پایه و به صورت یکپارچه و یا با پایه و گارد نصب می شوند. اگر بخواهیم انواع مدل های نرده شیشه ای را معرفی کنیم، می توانیم به حفاظ شیشه خور اکسپوز، نرده شیشه ای اسپیگات و نرده شیشه گیر فیکس پوینت اشاره نمائیم. این که با استفاده از این مدل شیشه ها می توان چشم اندازی کامل داشت، خود دلیل اصلی زیبایی و جذابیت این نرده ها است.

 

با نصب نرده های شیشه ای دیگر مانعی برای تماشای فضای پشت نرده نیست و می توانید از زیبایی فضا نهایت لذت را ببرید. بنابراین این مدل نرده ها برای جا هایی که دارای فضای بسیار زیبا و چشم نواز هستند مناسب می باشند. همچنین گفتنی است با نصب این مدل، از وفور نور و روشنایی بیشترین لذت را خواهید برد.

یراق آلاتی که برای نصب شیشه استفاده می شوند از جنس فلز ضد زنگ هستند و در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارند. ترکیب شیشه و فلز برای نرده راه پله بسیارایده آل است. زیرا علاوه بر تامین امنیت، زیبایی را برای مکان مورد نظر شما به ارمغان می آورند.

رفع راحت آلودگی ها و شستن آسان سطح نرده یکی از بهترین مزیت های نصب انواع نرده شیشه ای است. یعنی اگر در سطح نرده لکه و آلودگی وجود داشت، می توانید در عرض کم ترین زمان آن را شسته و یا پاک کنید.

نرده شیشه ای قابل اجرا در مناطق مختلف جغرافیایی است. زیرا این نرده ضد زنگ، ضد آب و ضد خش بوده و به مرور زمان کیفیت خود را از دست نمی دهد. علاوه بر آن لوکس و زیبا به نظر می آید و نور لازم را برای محیط فراهم می کند. ظرافت و شفافیت شیشه در مقایسه با سایر مصالح بالاتر است. به همین دلیل در طراحی مدرن امروز از این متریال برای ساخت نرده به وفور استفاده می شود این نوع از حفاظ یکی از پرکار برد ترین و لوس ترین حفاظ های رایج بحساب میاید .

انتخاب حفاظ با کیفیت

  • مواد اولیه : مواد اولیه مناسب تاثیر بسیار مهمی دارد. همان‌طور که در بالا گفته شد که جنس نرده‌ها با همدیگر متفاوتند. چیزی که موجب افزایش کیفیت، ماندگاری و دوام نرده‌ها می‌شود استفاده از مواد اولیه مرغوب است. نرده چه چوبی، استیل، فلزی یا سنگی باید از مواد خام با کیفیت تهیه شده باشد.
  •  
  • نصب درست : برای نصب صحیح نرده‌ها باید از افراد متخصص در این زمنیه کمک بگیرید تا ضمن نصب نرده به صورت استاندارد از آسیب دیدن نرده خود جلوگیری کنید. در بعضی مواقع پس از نصب قابلیت جابجایی دوباره نرده وجود ندارد و صورت انجام این کار به نرده و پله خسارت وارد می‌شود. بنابراین نصیب صحیح کیفیت کارتان را بالاتر می برد و میزان ایمنی را بیشتر می‌کند. برای دریافت لیست قیمت نرده حفاظ راه پله تماس بگیرید.
  •  
  • ارتفاع : ارتفاغ استاندارد هم از دیگر ویژگی های حفاظ راه پله با کیفیت است. هدف اصلی نرده‌ها ایجاد محافظ برای افراد است و در کنار ایجاد امنیت روی نمای محیط هم تاثیرگذار هستند. به همین دلیل، وجودِ هم‌زمانِ دو مولفه‌ی زیبایی و رعایت استاندارد باعث می‌شود تا محافظ راه پله ارزش بالاتری پیدا کند. اگر نرده راه پله زیبا و چشم‌گیر باشد اما دارای اصول استاندارد نباشد عملاً قابل استفاده نخواهد بود و از انجام وظیفه اصلی خود جا می‌ماند. ارتفاع استاندارد محافظ راه پله از لبه‌ی پله دست‌کم باید هشتاد سانتی‌متر باشد. هم‌چنین فاصله بین اجزای عمودی نرده نباید از یازده سانتی‌متر کمتر باشد.

در هنگام خرید به چه نکاتی دقت کنیم ؟

خرید نرده راه پله یکی از مهم ترین بخش های تهیه ملزومات ساختمانی است که باید به طور ویژه ای به آن بپردازید. نکات مهم خرید نرده راه پله شامل موارد بسیار مهمی است که اگر آن ها را جدی نگیرید. بدون شک تجربه ی نا مطلوبی خواهید داشت.

در واقع با توجه به یک سری نکات مهم و موثر که کار چندان پیچیده ای هم نیست، می توانید بهترین نرده ها را برای راه پله ی هر ساختمانی تهیه کنید.

در دنیایی قرار داریم که صنعت ساخت و ساز به ویژه طراحی داخلی و خارجی بسیار رونق یافته است و هر روز شاهد انواع مختلف طرح‌ ها و ایده‌ ها هستیم.

راه پله و پله‌ ها به عنوان یکی از بخش‌ های اصلی ساختمان بسیار جلوی دید هستند و همین موضوع اهمیت آن‌ ها را در طراحی فضا های داخلی و خارجی دوچندان می ‌کند. نرده یکی از اجزای اصلی هر راه ‌پله ‌ای است و فرقی نمی ‌کند که در چه محیط و فضایی قرار داشته باشیم. زیرا باید در انتخاب نوع مناسب آن برحسب زیبایی و کیفیت دقت لازم را اعمال کنیم.

خرید نا آگاهانه نه تنها منجر به انتخاب نمونه های غیر استاندارد و نا مناسب می شود، بلکه حتی ممکن است در صورتی که نمونه ی درجه یکی را انتخاب کردید با شرایط پله و ساختمان شما سازگار نباشد. بنابراین دانستن نکات مهم در خرید نرده راه پله برای رسیدن به یک آگاهی مناسب بسیار لازم و حیاتی است. ما در ادامه به شما کمک می کنیم گام های درستی در این مسیر بردارید و با توجه به موثر ترین نکات بهترین انتخاب را داشته باشید.

رعایت کردن قوانین ارتفاع برای نرده راه پله

بر اساس استاندارد های موجود در قوانین مربوط به ارتفاع نرده راه پله، ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی متر مناسب ترین اندازه است که با توجه به ارتفاع پله و موقعیت مکانی آن ها متغیر می باشد. در تعیین این استاندارد همواره تمام اقشار و گروه سنی در نظر گرفته شده اند. تا در نهایت نرده ای مناسب برای همه نصب شود.

اگر نرده ها بر اساس استاندارد های تعیین شده ساخته و نصب شوند علاوه بر امنیتی که ایجاد می کنند زیبایی فضا را نیز دوچندان می نمایند. بر اساس مقررات ملی ساختمان، تمامی اجزای ساختمان از پی ریزی تا ارتفاع نرده ها دارای ضوابط و استاندارهایی هستند. که باید رعایت شوند تا یک ساختمان بتواند برگه پایان کار خود را دریافت نماید.

لازم به ذکر است اگر می خواهید برای راه پله ی داخلی خانه نرده نصب کنید باید هم قسمت پا گرد و هم قسمت پله ها دارای ارتفاعی بیشتر از ۹۰ سانتی متر باشند. در حالی که ارتفاع مناسب برای ساختمان ها تجاری و اداری در قسمت پله ها ۹۰ و در قسمت پاگرد ۱۱۰ سانتی متر هم می تواند باشد.

سوالات متداول

اسید شویی قبل از رنگ کاری، استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک ،طرح های متنوع و زیبا، جوشکاری CO2 دوطرفه و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه.

انتخاب نوع نرده وابسته به سلیقه کارفرما، محل و موقعیت پروژه متفاوت است. شما میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان ما به شماره  09121581208 مشاوره داشته باشید.

باکیفیت ترین نوع رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای.

تمام جوشکاری ها بصورت جوش دوطرفه CO2 انجام می شود.