رنگ آمیزی فرفورژه و نگهداری از آن

رنگ آمیزی فرفورژه

رنگ آمیزی فرفورژه و نگهداری از آن

رنگ آمیزی فرفورژه

فهرست مطالب

تاریخ آخرین تغییرات: 16 بهمن 1401

در این مقاله همراه متالیران باشید تا دلایل رنگ آمیزی فرفورژه را بررسی کنیم. آهن فرفورژه، آهنی لوکس و زیبا است و صدها سال هستش که در دنیا به رسمیت شناخته شده است؛ اما شما از این آهن چه در نرده‌ها یا مبلمان و یا هر چیز دیگری استفاده کنید باید بدانید که آهن فرفورژه باید به خوبی نگهداری شود تا زنگ نزند و در معرض خطر قرار نگیرد.

اگر چه آهن فرفورژه در مقایسه با مابقی آهن‌آلات دوام بالاتری دارد اما در مرور زمان فرسوده می‌شود. مخصوصاً اگر در معرض آب و هوای مرطوب قرار گیرد. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا محصولات فرفورژه شما با نحوه رنگ آمیزی صحیح روند پیری کندتری را طی کند.

نکات نگهداری از آهن فرفورژه

آهن فرفورژه از آنجایی که سختی بالایی دارد، مراقبت از آن حدوداً آسان است. اما بخاطر بافتی که این آهن دارد، کثیفی و آلودگی‌های محیط اطراف خود را جذب می‌کند. همچنین به دلیل اینکه جزء آهن‌آلات است به مرور زنگ می‌زند. اما با نگهداری و مراقبت‌های لازم از آن می‌توان طول عمر آن را بالاتر بوده و از زیبایی این آهن زیبا بیشترین استفاده کنید. برخی از مراحل نگهداری از آهن فرفورژه عبارتند از:

1. با یک ماده شوینده مثل صابون یا مایع ظرفشویی و آب، آهن فرفورژه خود را شسته و اجازه بدهید تا خودش خشک شود.

2. اگر متوجه زنگ زدگی بر روی محصول فرفورژه خود شدید می‌توانید به وسیله برس سیمی یا سنباده از بین برده و بعد مثل مرحله اول محصول فرفورژه خود را بشویید.

3. اگر شما از درب فرفورژه استفاده می‌کنید هر سال لولای درب خود را روغن کاری کرده تا صدا ندهد.

رنگ آمیزی فرفورژه

آهن فرفورژه را چگونه رنگ می‌کنید؟

پاک کردن رنگ قدیمی

بعد از اینکه گرد و غبار و آلودگی‌ها با شست و شو از بین رفت و محصول فرفورژه شما تمیز و خشک شد. می‌توانید از دو روش برای پاک کردن رنگ قدیمی استفاده کنید. اول می‌توانید از روغن‌های مخصوص استفاده کرده و به وسیله یک سوهان برای گوشه‌ها و تورفتگی‌های محصول خود استفاده کنید. دوم با استفاده از مته شارژی که کار شما را خیلی راحت‌تر می‌کند ولی حتما از گوش بند استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تینر هم استفاده کنید ولی تینر بوی خیلی تندی دارد و حتماً از دماغ گیر باید استفاده کنید.

سطح محصول

برای اینکه محصول خود را رنگ کنیم احتیاج داریم تا سطوح صافی را ایجاد کنیم که با یک سمباده می‌توانیم این کار را انجام بدهیم.

انتخاب رنگ مناسب

شما می‌توانید با توجه به محیط و کارایی محصول خود، رنگ مناسبی را انتخاب کنید تا در کنار زیبایی خود محصول فرفورژه با رنگ آمیزی مناسب آن زیبایی محیط خود را چند برابر کنید.

ضد زنگ

این مرحله به یک قلمو احتیاج دارید تا محصول خود را رنگ کنید ولی قبل از رنگ آمیزی حتما قلمو خود را به ضد رنگ آغشته کنید و آن را در جهات مختلف بر روی محصول خود بکشید تا از زنگ زدن محصول خود جلوگیری کنید.

رنگ نهایی

بعد از اینکه ضد رنگی که بر روی محصول است خشک شد، شروع به رنگ آمیزی محصول خود می‌کنید.

رنگ آمیزی فرفورژه

جمع بندی

شما برای زیبایی و جلوه بهتر به محصول فرفورژه خود می‌توانید از براق کننده هم استفاده کنید. همچنین برای رنگ آمیزی محصول فرفورژه از طیف‌های رنگی گسترده‌ای مثل سفید، طلایی، مشکی و… استفاده کنید. ما در این مقاله مراحل رنگ آمیزیه محصولات فرفورژه را به شما گفتیم و همچنین مزایای رنگ آمیزی فرفورژه را هم بررسی کردیم. شما برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.