نرده فرفورژه

نرده راه پله فرفورژه

فهرست مطالب

0
(0)

نرده فرفوژه راه پله و تراس

نرده فرفورژه یکی از محصولاتی است که امروزه همانند درب فرفورژه در داخل و خارج از ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. در قدیم از نرده‌های سنگی، چوبی، شیشه‌ای و… استفاده می‌شد که هر کدام از آن‌ها امروزه هم طرفداران و کارایی‌های خود را دارد.

نرده‌های مدل فرفورژه از زمان‌های گذشته بوده و استفاده می‌شده و به همین دلیل حالتی کلاسیک داشته و به فضای اطراف خود حس و حال نوستالژی و سنتی می‌دهد، اما کسانی که سلیقه مدرن دارند نگران این موضوع نباشند چراکه تولید کنندگانی که دارای تجربه بالاتری هستند می‌توانند در صورت خواست مشتری با ساخت جدیدترین نرده های فرفورژه و کمک گرفتن از رنگ آمیزی محصولی امروزی و جذاب تحویل دهند.

فرفورژه نرده راه پله
فرفورژه نرده راه پله
فرفورژه نرده راه پله

گروه صنعتی متالیران با سال‌ها تجربه در زمینه تولید محصولات فرفورژه؛ هر نوع نرده طرح فرفورژه‌ای را ساخته و سفارش می‌گیرد. در ادامه به بررسی و معرفی دقیق‌تر نرده‌های فرفورژه می‌پردازیم.

استفاده از کد 1801
استفاده از کد 1801
تلفیق کد 1616 و 1619

انواع نرده فرفورژه راه پله و تراس

نرده‌های فرفورژه دارای دو نوع مختلف از جمله 1. نرده راه پله که خودش را با توجه به مدل راه پله می‌توان به دو زیر دسته نرده فرفورژه پله گرد و ساده تقسیم کرد زیرا نحوه نصب آن‌ها فرق دارد. 2. نرده تراس که همانطور که از اسمش معلوم است در ساختمان‌ها و سازه‌هایی که دارای تراس هستند برا جلوگیری از سقوط و آسیب دیدن استفاده می‌شود؛ نرده فرفورژه بالکن دارای هیچ زیر دسته‌ای نیست اما با توجه به معماری ساخت تراس، مراحل نصب متفاوتی خواهد داشت.

راه پله فرفورژه گرد
فرفورژه تراس
نرده راه پله فرفورژه ساده

از نرده فرفورژه ای می‌توان در محیط‌های دیگری مانند حیاط، باغچه و هر مکانی که نیاز به حفاظ و ایمنی دارد، استفاده کرد. هر کدام از انواع نرده های فرفورژه که در بالا معرفی کردیم، کارایی و کاربردهای مختلفی دارد و با در نظر گرفتن این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که مکان استفاده و نصب هر کدام هم کاملاً متفاوت است.

نرده فرفورژه حیاط
نرده فرفورژه حیاط
نرده فرفورژه
استفاده از نرده فرفوژه به عنوان حفاظ
نرده فرفورژه
نرده فرفوژه در پشت بام

نرده‌های فرفوژه به دو صورت آماده و دست ساز عرضه می‌شود. نرده‌های فرفورژه آماده دارای اشکال و طرح‌های تکراری و یکسانی هستند که مشابه آن‌ها را در بسیاری از سازه‌ها می‌توان پیدا کرد. اما فرفورژه دست ساز به این صورت است که مشتریان عزیز از روی کاتالوگ و نمونه کار یا سلیقه شخصی خود طرح را سفارش می‌دهند و توسط شرکت تولید کننده، ساخته می‌شود. در روش دست ساز همانطور که مشخص هستش، ساخت آن زمان بیشتری می‌برد و چون حجم کار بیشتر است، هزینه آن بالاتر از روش آماده است.

نرده فرفورژه پله گرد
نمونه نرده فرفورژه پله گرد
نرده فرفورژه پله گرد
تلفیق 2322 و 2321
نرده فرفورژه گرد
نرده فرفورژه پله دوبلکس

ساخت نرده فرفوژه

ساخت نرده‌ها مانند همجا یک ردیف آهنی در بالا و یک ردیف آهنی در پایین است. و در این بین با قرار گرفتن قطعات، تیرک‌ها و گلنرده‌ها از جنس فرفورژه در کنار همدیگر و مطابق با سلیقه شما به تولید و ساخت نرده کمک می‌کند. در بعضی از موارد ممکن است برای متفاوت بودن و زیبایی بیشتر از تلفیق بین دو مدل تیرک یا تلفیق تیرک در کنار قطعه استفاده شود. انتخاب این که چه تیرک و قطعه‌ای در کنار یکدیگر قرار بگیرد، به عهده شما مشتریان عزیز است. در ادامه چند نمونه از جدیدترین تیرک‌های فرفورژه موجود در متالیران را آورده‌ایم:

نرده فرفورژه آهنی راه پله

نرده راه پله فرفورژه، یکی دیگر از محصولات این آهن پرطرفدار (فرفورژه) است. اما اول از همه چرا نرده راه‌پله از اهمیت زیادی برخوردار است؟ در زمان ساخت پلکان، چه در بیرون و چه در درون ساختمان‌ها و خانه‌ها، برای حفظ امنیت و جلوگیری از سقوط یا هر آسیب دیگری باید در اطراف آن نرده کشید. این قضیه زمانی جدی می‌شود که بچه‌ها و کودکان در هنگام بازی از این پله‌ها تردد داشته باشند؛ و در صورت نبود نرده در اطراف پلکان ممکن است زمین بخورند و آسیب‌های جبران ناپذیری را تجربه کنید.

نرده فرفورژه
نرده فرفورژه
تلفبق کدهای 2114 و 2105
نرده فرفورژه

تاریخچه نرده راه پله

نرده‌‌های راه پله از دوران قدیم تا به امروز وجود داشته‌اند و در خیلی از سازه‌های قدیمی هم برای حفظ امنیت و سلامت جانی استفاده می‌شدند؛ و هدف اصلی نرده‌های راه‌ پله ایجاد تکیه‌گاهی برای تردد از پلکان بود. اما امروزه با توجه به اینکه نمای یک سازه جزء ارکان اصلی به حساب می‌آید و همانطور که گفته شد نرده‌ها جزء مهم‌ترین شاخصه‌های زیبایی قرار گرفته است.

تلفیق کدهای 2303 و 2304
تلفیق کدهای 2323 و 2101
تلفیق کدهای 2104 و 3105

می‌توان نتیجه گرفت که در زمان حال نرده‌های راه پله فقط برای تامین امنیت بکار نمی‌روند و در کنار آن برای زیباسازی نمای سازه‌ها هم استفاده می‌شود. و می‌توان گفت که نرده فرفورژه پله در کنار زیبایی فوق‌العاده خود، امنیت و اسحکام بالایی دارد. بنابراین برای انتخاب و نصب حفاظ راه پله باید به برخی از نکات توجه خاصی داشت. و در انتهای این مقاله قادر خواهیم بود تا نرده‌ای متناسب با محیط مورد نظرتان و با قیمتی خوب را انتخاب کنید.

فرفورژه نرده راه پله
فرفورژه نرده راه پله
استفاده از تیرک 2106
فرفورژه نرده راه پله

اهمیت استفاده از نرده راه پله فرفورژه

تا اینجای مقاله درباره تاریخچه و اهمیت نرده‌های راه‌پله صحبت کردیم. حالا باید بدانیم کدام مدل از نرده‌ها برای ما بهتر است؟ نرده‌های مختلفی مانند نرده‌های چوبی، استیل، شیشه و… که هر کدام از آن‌ها کارایی خود را دارند و در تراس، حیاط و راه پله می‌توان استفاده کرد.

فرفورژه یک آلیاژ آهن است که علاوه‌بر مقاومت بالا نسبت به نرده‌های چوبی و شیشه‌ای بخاطر خاصیت چکش‌خواری آن به هر شکلی در میاد و همین علت باعث زیبایی فرفورژه شده، که این زیبایی به قدر زیاد است که با هیچکدام از انواع نرده قابل مقایسه نیست. این نوع نرده‌ها به دلیل شلوغی طرح‌های داخلی نسبت به سایر نرده‌ها با هر محیطی هم‌خوانی دارند.

نرده فرفورژه مشکی
نرده فرفورژه مشکی
مدل نرده فرفورژه شیک راه پله
نرده فرفورژه مشکی

همچنین با نگهداری درست فرفورژه از زنگ زدن آن جلوگیری می‌کنید و طول عمر محصول فرفورژه خود را بیشتر می‌کنید که این خاصیت فرفورژه از نرده‌های فلزی بهتر است و از نظر هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر نرده‌ها است. گروه صنعتی متالیران با سال‌‌ها تجربه در زمینه محصولات فرفورژه، هر گونه سفارش با طرح دلخواه برای نرده‌ی فرفورژه راه پله شما را پذیرا است.

نرده فرفورژه مشکی طلایی
گل نرده راه پله فرفورژه
نرده فرفورژه طلایی
استفاده از تیرک 2108
نرده راه پله
استفاده از تیرک 1605

نرده فرفورژه پله گرد یا دوبلکس

شما برای سفارش نرده‌ی فرفورژه دوبلکس به دو حالت برخواهید خورد؛ حالت اول استفاده از نرده فرفورژه ساده است که ساخت و نصب آن راحت‌تر می‌باشد. اما حالت دوم نرده های راه پله گرد برای راه پله ‌هایی که حالت پیچکی دارند که در این حالت شرکت تولید کننده و آهنگران احتیاج به تخصص و تجربه بالایی‌تری داشته پراکه نرده باید دارای حالتی منحنی و زاویه‌دار باشد و ساخت آن پیچیدگی‌های زیادی داشته که قیمت این نوع نرده هم همانند زمان و سختی کار بیشتر می‌باشد.

نرده فرفورژه گرد
نرده فرفورژه گرد
نرده‌ فرفورژه گرد تلفیق 2105 و 1621
نرده فرفورژه گرد
نرده فرفورژه پله دوبلکس
نرده فرفورژه پله دوبلکس
استفاده از گلنرده 1624
نرده فرفورژه پله دوبلکس

نرده فرفورژه تراس

حفاظ فرفورژه بالکن یا حفاظ فرفورژه تراس یکی دیگر از انواع این جنس نرده هستش که همانگونه که از اسمش پیداست، در بالکن استفاده می‌شود. استفاده از نرده در بالکن از نظر خطر افتادن و ایمنی بسیار حیاطی و لازم هستش؛ همچنین برای خانه‌هایی که در طبقه اول ساختمان‌ها قرار دارند برای جلوگیری از خطر سرقت باید از نرده استفاده کنند.

برای نرده‌های تراس می‌توان از نرده‌های استیلی، نرده‌های چوبی و… استفاده کرد اما دلیل پیشنهاد ما برای استفاده از حفاظ فرفورژه تراس چیست؟ علاوه بر زیبایی که در بخش مربوط به نرده های فرفورژه راه پله بیان کردیم، باید این نکته را بدانید که نرده‌های بالکن در اثر باران، باد، نور خورشید و دیگر عوامل طبیعی ممکن است تغییر رنگ داده و یا روبه فرسودگی برود، اما فرفورژه اینگونه نبوده و با نگهداری صحیح عمر طولانی دارد.

نرده فرفورژه مدرن

نرده فرفورژه مدرن به نرده‌هایی از جنس فرفورژه گفته می‌شود که با دستگاه‌های صنعتی روز دنیا ساخته می‌شود. این دستگاه‌ها سرعت تولید نرده‌ها را بالا برده و همچنین زیبایی را چند برابر کرده و دست تولید کنندگان را برای تولید طرح‌های پیچیده‌تر باز می‌گذارد. از طرفی همانطور که از اسم این نرده معلوم است، طرحی مدرن داشته و اگر خانه‌ای با طراحی دکوراسیون ساده دارید یک نرده مدرن برای راه پله‌های شما، می‌تواند بهترین انتخاب باشد. گروه صنعتی متالیران با داشتن بهترین دستگاه‌های صنعتی برای ساخت نرده فرفورژه مدرن به یکی از معتبرترین شرکت‌ها در این حوزه تبدیل شده است.

نرده راه پله فرفورژه باکیفیت

ارتفاع مناسب برای نرده‌های فرفورژه

ارتفاع نرده‌های فرفورژه به صورت استاندارد از دیگر ویژگی‌های نرده راه پله باکیفیت است. هدف اصلی نرده‌ها ایجاد ایمنی برای افراد است و در کنار ایجاد امنیت روی نمای محیط هم تاثیرگذار هستند. به همین دلیل، وجود هم‌زمان دو شاخصه زیبایی و رعایت استاندارد باعث می‌شود تا نرده راه پله ارزش بالاتری پیدا کند. اگر نرده راه پله زیبا و چشم‌گیر باشد اما دارای اصول استاندارد نباشد عملاً قابل استفاده نخواهد بود و از انجام وظیفه اصلی خود جا می‌ماند. ارتفاع استاندارد محافظ راه پله از لبه‌ پله حداقل باید هشتاد سانتی‌متر باشد. همچنین فاصله بین اجزای عمودی نرده نباید از یازده سانتی‌متر کمتر باشد.

نرده فرفورژه

مواد اولیه ساخت حفاظ فرفورژه

همانطور که می‌دانید کیفیت بالا سبب ماندگاری و استقامت نرده‌‌های راه‌پله می‌شود و برای بالا بردن کیفیت آهن فرفورژه احتیاج به مواد اولیه مناسب هستش. مواد اولیه مرغوب برای درست کردن آهن فرفورژه باعث می‌شود تا از زنگ زدن و خرابی نرده راه پله شما جلوگیری شود و طول عمر آن بیشتر بشود.

نحوه صحیح نصب حفاظ فرفورژه

برای نصب صحیح نرده‌های فرفورژه و همچنین حفاظ پنجره فرفورژه باید از افراد متخصص و باتجربه در زمینه نصب فرفورژه کمک بگیرید تا ضمن نصب نرده به صورت استاندارد از آسیب دیدن و خرابی آن جلوگیری کرد. در بعضی اوقات پس از نصب، قابلیت جابجایی مجدد نرده وجود ندارد یعنی فقط یک بار فرصت نصب درست نرده وجود دارد و در صورت جابه‌جایی، به نرده و پله خسارت وارد می‌شود. بنابراین نصب صحیح نرده، کیفیت کارتان را بالاتر برده و میزان ایمنی را بیشتر می‌کند.

قیمت خرید نرده فرفورژه

نرده فرفورژه متری چند؟ آیا قیمت نرده فرفورژه پله گرد با راه پله ساده متفاوت است؟ سوالاتی که در بین طرفداران فرفورژه زیاد است و ما می‌خواهیم در این قسمت به آن‌ها بپردازیم؛ اگر بخواهیم فاکتورهای تاثیر گذار در خرید نرده فرفورژه فلزی را بگوییم باید به متریال استفاده شده در کار و پیچیدگی و سختی ساخت محصول نهایی اشاره کرد.

امروزه با توجه به اینکه قیمت آهن بالا رفته باعث شده که ارزش محصولات و فرآورده‌های آهن هم بالا برود که در نتیجه آن مشتریان خواهان محصول با کیفیت هستند چراکه هزینه نسبتاً زیادی بابت آن باید بدهند. و از آنجایی که فرفورژه آلیاژی از آهن هستش، برای بالا بردن کیفیت آن باید از آهن‌های با کیفیت استفاده کرد تا موجب رضایت مشتری بشود و به همین منظور کیفیت متریال استفاده شده در هزینه نهایی محصول تاثیر گذار خواهد بود.

نکته دیگری که در تأیین قیمت نرده فرفورژه راه پله تاثیر گذار است نوع راه پله برای خانه‌های دوبلکس است اگر راه پله شما به صورت پیچکی باشد ساخته نرده برای آن راه پله سخت‌تر بوده و زمان بیشتری می‌برد که باعث بالا رفتن هزینه محصول نهایی شما خواهد شد. همچنین همانطور که گفته شد مشتریان برای سفارش، می‌توانند از محصولات آماده یا دست ساز استفاده کنند که اگر خواهان محصولات دست ساز باشید بسته به طرح سفارشی شما هزینه آن بالاتر می‌رود، که در آخر هزینه تایین شده مطابق وزن نرده فرفورژه شما خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله همراه متالیران بودید تا به معرفی یکی دیگر از محصولات پرطرفدار فرفورژه بپردازیم. نرده‌ها چه برای راه پله و چه برای تراس بسیار نقش مهمی دارند، بعضی از راه پله‌ها از یک طرف به دیوار متصل هستند و بعضی‌ها از دو طرف خالی هستند و چون تردد از راه پله‌ زیاد هستش و ممکن است کودکان هم از پله‌ها بالا بروند و بازی کنند بر روی پله‌ها، تهیه کردن نرده راه پله بخاطر تامین ایمنی بسیار اهمیت دارد. و همچنین نرده‌های فرفورژه از بهترین نوع‌های نرده‌ها است و برای تهیه نرده راه پله فرفورژه و راهنمایی بیشتر در این باره می‌توانید با گروه صنعتی متالیران در ارتباط باشید. گروه صنعتی متالیران سال‌ها در زمینه آهن فرفورژه و بست داربست فعالیت داشته و امروزه به یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان در زمینه‌های نام برده تبدیل شده است.

سوالات متداول

نرده‌های فرفورژه بیشتر در راه پله، بالکن، حیاط، پنجره استفاده می‌شود.

نرده فرفورژه مدرن با استفاده از دستگاه‌های مخصوص در هر ابعاد و ارتفاعی و با هر شکل هندسی قابل اجراست و بخاطر ساخت راحت‌تر آن، نسبتاً هزینه پایین‌تری دارند.

تعیین قیمت بستگی به وزن نهایی محصول و طرح انتخابی شما دارد. همچنین برای دریافت لیست قیمت با ما تماس بگیرید.

در بسیاری از سازه‌ها از این محصول برای زیباسازی نما استفاده می‌کنند و همانطور که گفتیم استفاده از فرفورژه به فضای خود حالتی سنتی می‌دهد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی طرفداران فضای مدرن و لاکچری نگران نباشند چرا که طرح‌های جدیدتر به گونه‌ای است که این نیاز را بر طرف می‌کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *