پریشانی در بازار آهن

پریشانی در بازار آهن

فهرست مطالب

0
(0)

پریشانی در بازار آهن به دلیل اینکه بازار ارز هم بدون هیچگونه مقاومتی درحال فتح کانال‌های قیمتی بالاتر بود و به رغم تعطیلی وسط هفته افزایش قیمت دلار همچنان ادامه داشت و در مدت دو روز بیش از ۲ هزار تومان بالا رفت، به طوری که در پایان وقت اداری روز گذشته هر دلار در بازار آزاد ۴۳ هزار و ۸۵۰ تومان به فروش رسید. آنطور که از روند رو به صعود نرخ دلار پیداست به نظر می‌رسد قیمت دلار کانال ۴۵ هزار تومانی را نیز لمس خواهد کرد و حتی ممکن است فراتر از این کانال برود و اعداد بالاتری را لمس کند که اثرات این روند در کلیه بازارها اظهر من‌الشمس است.

بررسی قیمت آهن

شنیده‌ها حاکی از این است که قیمت میلگرد آجدار، روز گذشته با افزایش ۱۰۰ الی ۷۰۰ تومانی همراه بود که نهایتا از کانال ۱۸ هزار تومانی وارد کانال ۲۰ هزار تومانی شد. افزایش قیمت تیرآهن در بخش شاخه‌فروشی هم بین ۱۰ الی ۱۵۰ هزار تومان اعلام شد؛ همچنین قیمت نبشی و ناودانی ایرانی و اروپایی نیز با افزایش ۲۰۰ الی ۵۰۰ تومانی همراه بود. قیمت هر کیلو نبشی ناب تبریز روز گذشته بین ۲۱ هزار و ۶۰۰ الی ۲۲ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد.

انواع ورق‌ها نیز با روند صعودی بازار همراه شده و قیمت ورق سیاه بین ۵۰۰ الی هزار تومان افزایش یافت؛ همچنین قیمت ورق گالوانیزه افزایش ۱۰۰ الی ۶۰۰ تومانی داشت. قیمت روز ورق روغنی و ورق رنگی نیز بین ۷۰۰ الی هزار تومان افزایش یافت. قیمت روز قوطی آهن نیز همگام با سایر محصولات فولادی با افزایش ۳۰۰ الی ۷۰۰ تومانی همراه بود و لوله داربستی، گازی، مبلی و… نیز افزایش قیمت ۳۰۰ الی ۷۰۰ تومانی داشت. براساس آمار قیمت پروفیل ضخامت ۲ میلیمتر حدود ۲۷ هزار و ۳۰۰ الی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد.

همانطور که در تحلیل روز گذشته بیان شد با صدور بخشنامه توسط بورس کالا، مبنی بر تغییر نرخ ارز محاسباتی از ارز نیما به توافقی که قیمتی بیش از ارز نیمایی دارد، آتشی به جان بازار انداخت و سبب تشدید هرج و مرج در بخش عرضه شد. اگرچه صدور و ابطال نامه ارزی بورس کالا بیش از یک روز طول نکشید اما فرصتی برای تشدید روند صعودی قیمت روز آهن آلات بود که تمام و کمال انجام شد.

بازار آهن

براساس آمار معاملات میلگرد در بورس روز گذشته حدود ۵/۴ درصد افزایش قیمت داشت که رقمی معادل ۹۰۰ تومان است؛ بر همین اساس نرخ میلگرد بورسی ۱۸ هزار تومان برآورد شد. همچنین گویا عرضه‌های آهن اسفنجی برای روز شنبه به علت به حدنصاب نرسیدن تأیید نشد و با توجه به اینکه روز شنبه هم معاملات این محصول مورد تأیید قرار نگرفت این اتفاق به نگرانی تولیدکنندگان منجر شد. بر همین اساس احتمالا در هفته آتی نتایج آن در نرخ سایر محصولات فولادی مشاهده خواهد شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *