قیمت فرفورژه

قیمت فرفورژه

فهرست مطالب

0
(0)

قیمت خرید فرفورژه

آیا قیمت فرفورژه مقرون‌به‌صرفه‌تر از مابقی آهن آلات است؟ قیمت فرفورژه کیلویی چند است؟ قیمت فرفورژه متری حساب می‌شود یا کیلویی؟ در این مقاله همراه با گروه صنعتی متالیران باشید تا به بررسی قیمت خرید فرفورژه و عوامل تاثیرگذار بر این موضوع را بررسی کنیم.

فرفورژه یک ماده عالی برای ساخت نرده‌ها، درب‌ها و… در بسیاری از سازه‌ها است، این آهن یک نوع حصار جذاب و بادوام است؛ و می‌تواند برای کاربردهای مسکونی و تجاری استفاده شود. محصولات فرفورژه دارای نکات بسیار خوبی مانند امنیت، استحکام و زیبایی هستند. همچنین ثابت شده است که در صورت نگهداری صحیح مدت زیادی دوام می‌آورد.

اگر می خواهید از آهن فرفورژه استفاده کنید، ممکن است با اطلاع از هزینه‌های آن متعجب شوید. داشتن محافط فرفورژه با استحکام بالا و طول عمر زیاد برای شما مقرون‌به‌صرفه است؟ نرده فرفورژه ثابت کرده است که یک سرمایه‌گذاری عالی بر روی امنیتی همراه با زیبایی برای بسیاری از صاحبان املاک مسکونی و تجاری است. این یک راه جذاب، موثر و مقرون‌به‌صرفه برای ایمن کردن هر ملکی است.

با این حال، برخی از صاحبان خانه‌ها و مشاغل هنگام انتخاب مواد نرده، هزینه را در نظر می‌گیرند. و ما در این مقاله می‌خواهیم این موضوع را بررسی کنیم.

قیمت فرفورژه
درب فرفورژه
قیمت فرفورژه
نرده فرفورژه

قیمت آهن فرفورژه در مقابل آهن معمولی

ما درباره این موضوع در مقالات قبل به صورت کامل صحبت کرده و از از تمام زوایا تفاوت آهن فرفورژه با آهن معمولی را بررسی کردیم؛ در واقع تفاوت اصلی این دو در فرآیند تولیدشان است.

آهن معمولی در مقابل آهن فرفورژه، خیلی از عزیزان، ممکن است به راحتی در مورد این دو اشتباه کنند. در واقع تفاوت زیادی بین آهن فرفورژه و آهن معمولی وجود دارد. اگر تعاریف را بر اساس فرآیندهای آهنگری اولیه آهن قرار دهیم، به راحتی می توان دو نوع آهن را از هم متمایز کرد.

فرفورژه، نوعی آهن است که پس از گرم شدن با ابزاری شکل می‌گیرد و قالب‌گیری می‌شود. آهن فرفورژه اولیه عمدتاً از آهنی ساخته می‌شود که با 1 تا 2 درصد سرباره مخلوط می‌شود. سرباره از سنگ آهن به دست می‌آید که از فسفر، گوگرد، سیلیکون و اکسیدهای آلومینیوم تشکیل شده است و در نتیجه فرفورژه چندین بار گرم می‌شود تا بتوان آن را به اشکال مختلف درآورد؛ هر چه بیشتر گرم شود و بر روی آن کار شود، قوی‌تر می‌شود.

آهن معمولی پس از ذوب شدن ضایعات یا فلزات دیگر، فرآیند ساده‌تری را طی می‌کند. فقط در قالب ریخته می‌شود و سپس زمان می‌برد تا سفت شود. همچنین در مقایسه این دو، آهن فرفورژه طرح‌های زیادی دارد که می‌توان با بر روی آن کار کردن هر طرحی که مورد پسند شما باشد را درست کرد. آهن معمولی فقط از شکل قالبی که در آن ریخته می‌شود پیروی می‌کند و مانند آهن فرفورژه چکش خوار نیست.

از مقایسه بالا می‌توانید متوجه این نکته بشوید که قیمت آهن فرفورژه نسبت به آهن معمولی به علت سفارشی بودن و سخت‌تر بودن فرآیند تولید، بیشتر است.

قیمت فرفورژه در تهران

با توجه به اینکه شرکت صنعتی متالیران در تهران است، میخواهیم به قیمت فرفورژه در تهران و مشتریانی که در خارج از تهران هستند بپردازیم.

برای بررسی قیمت فرفورژه لازم هستش که اول این نکته را ذکر کنیم که ساخت فرفورژه به روش دستی به علت زمان بر بودن و سختی بسیار بالای این فرآیند، قیمت نهایی محصول فرفورژه بالاتر در می‌آید؛ اما امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی ابزارآلات و دستگاه‌هایی وجود دارند که هم باعث کم شدن قیمت برای مشتری و هم افزایش تولید و سختی کمتر برای سازنده شده است.

قیمت آهن فرفورژه، بستگی به خیلی از موضوعات مثل موقیعت مکانی شما، میزان متریال استفاده شده، پیچیدگی طرح انتخابی و بسیاری از موارد دیگر متغییر هست. بیایید این موضوعات را دقیق‌تر بررسی کنیم! طبق تحقیقات انجام شده به‌طور میانگین، صاحبان خانه در آمریکا حدود 2700 دلار برای نرده‌های فرفورژه پرداخت می‌کنند. بسته به اینکه چه آهن فرفورژه برای پروژه شما استفاده می‌شود، هزینه مواد می‌تواند متفاوت باشد.

همچنین شرکت صنعتی متالیران با توجه به اینکه نه تنها در سطح کشور ایران بلکه در سطح بین‌المللی فعالیت دارد. در صورتی که مشتری خارج از تهران بوده هزینه نهایی با توجه به زمان گذاشته شده، ابزار و نیروی کار مورد نیاز بستگی دارد. هر چه نصب برای قطعات آهن فرفورژه شما پیچیده‌تر باشد، می‌تواند گران‌تر هم باشد.

نکته خوب در مورد آهن فرفورژه این است که در مقایسه با موادی مانند آلومینیوم ماندگاری طولانی دارد؛ اما اگر شما بخواهید از فرفورژه ساده استفاده کنید به این دلیل که از محصولات آهن بوده بعد از مدت زمانی تقریباً 3 سال شروع به پوسیدگی و زنگ زدن می‌کند. برای اینکه این مدت را بیشتر کنید می‌توانید از آهن فرفورژه رنگ شده یا گالوانیزه استفاده کنید که همه این موارد اندکی در قیمت فرفورژه سفارش داده شده توسط شما تاثیر دارد.

قیمت فرفورژه آهنی و نصب آن

نصب محصولات فرفورژه نیاز به آماده‌سازی و متخصص دارد. حتی ماهرترین افراد نیز می‌توانند نصب آهن فرفورژه را یک چالش بدانند. رویه‌های زیادی وجود دارد که باید دنبال کنید، به علاوه موادی که باید با آنها کار کنید. اگر به درستی نصب شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که نرده آهنی شما برای مدت طولانی دوام بیاورد در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد.

آهن فرفورژه برای مدت طولانی ساخته شده است و در صورت مراقبت و نگهداری مناسب، می‌توان انتظار داشته باشید که بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید عمر کند و از آن لذت ببرید. نصب صحیح محصولات فرفورژه تفاوت‌های زیادی را ایجاد می‌کند و می‌توانید برای راهنمایی بیشتر با شرکت صنعتی متالیران ارتباط بگیرید.

نصب فرفورژه

قیمت فرفورژه خام و خرید فرفورژه خام

فرفورژه خام چیست؟ و قیمت فرفورژه خام چقدر است؟ تمام توضیحات این مقاله و مقالات دیگر که درباره تولید فرفورژه و کارایی آن بود مربوط به فرفورژه خام بوده است؛ با کار کردن و طرح دادن به فرفورژه خام، فرفورژه طرح‌دار به وجود می‌آید.

فرفورژه به دو نوع خام و طرح‌دار تقسیم می‌شود و این موضوع بر روی قیمت آن تاثیر دارد چراکه طرح انتخابی شما به زمان و سختی کار اضافه می‌کند. همچنین لازم است به این مورد دقت کنید که فرفورژه خام به علت طول عمر و زیبایی کمتر پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است با پرداخت هزینه‌ای کم به لوکس بودن و مقاوم بودن محصول فرفورژه خود بیافزایید.

چه طرح فرفورژه‌ای مناسب ما است؟

طرح و رنگ محصول فرفورژه شما بسته به نظر و سلیقه خودتان دارد ولی این به این منظور نیست که شرکت صنعتی متالیران شما را در این راه تنها بگذارد، شما با تماس و ارتباط با کارشناسان ما می‌توانید طرح‌ها و ایده‌هایی پیشنهادی ما را ببنید و اگر مورد پسند نبود می‌توانید با توجه به طراحی محیط مورد نظرتان و کاربرد محصول فرفورژه خود، طرح پیشنهادی خودتان را بدهید.

کاربرد محصولات فرفورژه

از فرفورژه در گذشته برای ساخت میخ، نعل اسب، مهره، پیچ، پرچ، ریل و کوپلینگ راه‌آهن، لوله برای حمل بخار و آب و همچنین برای آهن‌سازی‌های زینتی استفاده می‌شد. امروزه عمدتاً برای اهداف دیگری در ساختمان‌های مسکونی و تجاری، باغ‌ها، ویلاها استفاده میکنند. مانند:

  1. درببها لوکس
  2. نرده آهنی
  3. تجهیزات باغی
  4. نرده‌های راه‌پله
  5. حفاظ‌های پنجره
  6. آهن آلات تزئینی برای نمایش در فضای باز
  7. اقلام تزئینی (مثلاً تختخواب، جا شمعی، میله‌های پرده و…)
  8. بازسازی و نصب وسایل در خانه و منظره بیرونی
محصولات فرفورژه

قیمت روز فرفورژه

شما برای اطلاع از قیمت‌های به روز محصولات فرفورژه و لیست قیمت‌های متالیران می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا فرم مربوط به استعلام قیمت را پر کرده تا در سریع‌ترین زمان با شما تماس گرفته شود.

آیا قیمت فرفورژه آهنی به‌صرفه است؟

آیا قیمت فرفورژه به‌صرفه است؟ ممکن تا اینجای مقاله این سوال برای شما پیش آمده باشد! در جواب به این سوال بهتر است به بررسی دو مورد که باعث سختی فرآیند تولید فرفورژه میشود، بپردازیم:

پیدا کردن ضایعات فرفورژه

پیدا کردن ضایعات فرفورژه کاری سخت، زمان‌بر و هزینه‌بر است. فلزات را می‌توان به طور مکرر و بدون تغییر خواص، بازیافت کرد. در واقع، موسسه آهن و فولاد آمریکا اعلام کرد که فولاد بازیافت‌ترین ماده روی کره زمین است. آهن فرفورژه یکی از انواع فلزات قابل بازیافت است. دو طبقه‌بندی برای فلزات وجود دارد:

1. فلزات آهنی که ترکیبی از آهن و کربن هستند. نمونه‌هایی از فلزات آهنی عبارتند از فولاد کربنی، فولاد آلیاژی، آهن فرفورژه و چدن.
2. فلزات غیرآهنی که عمدتاً فلزات گران‌بهایی مانند طلا، پلاتین، نقره، ایریدیوم و پالادیوم هستند.
ضایعات فرفورژه توسط شرکت‌های تولید کننده فرفورژه خریداری می‌شود. آنها می‌دانند چگونه بررسی کنند که آیا واقعا آهن فرفورژه است یا خیر. برخی از آهن‌های فرفورژه قدیمی، می‌توانند از زنجیر لنگر، پل‌ها و نرده‌های آهنی به دست بیایند.

ساخت محصولات فرفورژه

همانطور که قبلا گفته‌ایم ساخت محصولات فرفورژه مانند درب فرفورژه کاری بسیار سخت است و زمان بسیاری می‌برد تا نتیجه آن منتهی به فلزی ارزشمند و لوکس بشود. فرفورژه با حرارت دادن مکرر و بازکاری کردن‌های مداوم بر روی آهن ساخته می‌شود. این فرآیند تولیدی است که به آهن فرفورژه ساختاری آرام می‌دهد و آن را به یک محصول ارزشمند تبدیل می‌کند.

استحکام کششی بسیار بالاتری دارد و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به آهن معمولی دارد. ساخت آهن فرفورژه اصیل، کار فشرده‌ای است. از این رو، برخی از تولیدکنندگان از آن در ترکیب با آهن معمولی استفاده می‌کنند. علاوه بر این موضوع، ممکن است طرح انتخابی و نصب آن هزینه نهایی را کمی بالاتر ببرد.

قیمت فرفورژه
میز و صندلی فرفورژه
قیمت فرفورژه
حفاظ پنجره فرفورژه

خرید اینترنتی فرفورژه

خرید اینترنتی راهی است که این روز بخاطر مشغله‌های کاری اولویت هر کسی شده است ولی با توجه به محصولی که می‌خرید باید به این موضوع فکر کنید که در شرایط حضوری بهتر است و یا اینترنتی، خرید فرفورژه یکی از مواردی است که شما در صورت خرید حضوری نتیجه بهتری دریافت می‌کنید چراکه راهنمایی دقیق‌تری گرفته و از جنس و طرح محصول خود خیالتان راحت می‌شود.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم قیمت فرفورژه را از همه جوانب بررسی کرده و امیدواریم که در انتخابتان به شما کمکی کرده باشیم. آهن فرفورژه می‌تواند ارزش پول و سرمایه‌گذاری شما را داشته باشد. فرفورژه، یکی از بادوام‌ترین مواد برای تزئینات، نرده‌ها، درب‌ها و سایر سازه‌ها است.

حتی بعد از سال‌ها استفاده از محصول فرفورژه خود، هنگامی که به پایان عمر خود رسید یا تصمیم گرفتید آن را با ماده دیگری تعویض کنید، می‌توانید آن را به قیمت خوبی فروخته و بازیافت کرده. اگر می‌خواهید ارزش خانه خود را افزایش دهید، آهن فرفورژه را روی درب‌ها یا نرده‌های خانه‌ی خود اضافه کنید. گروه صنعتی متالیران یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان در زمینه فرفورژه و بست داربست بوده و برای اطلاعات از طرح‌های بیشتر و راهنمایی‌های دقیق‌تر می‌توانید با تماس بگیرید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *